Неділя, 14.04.2024, 10:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт викладача РДАК Петращук В.М.

ЕСЕ

Педагогічне ЕСЕ

                                   Квітне гілочка родоводу

"Коли я маю Слово, я - багатий, якщо я його ховаю, я стаю бідний.

Але коли ділюся ним з Вами то стаю - багатий, бо й Ви багатієте теж."

                                                                                                                  Іоан Златоуст

      Не мною сказані ці слова... Проте знаю, що несуть крізь віки велику істину... Змогла безліч разів переконатись у їх правдивості. Тому і появився ще один цвіт на гілочці мого родоводу... Мені усміхнулось ЩАСТЯ... Щастя бути вчителем. Мало бути щасливою в житті людиною, важливо усвідомити чому саме тебе знайшло щастя... Знайшло і оселилось в твоїй душі, в твоєму серці... Заповнило всі твої дні і ночі вщент, по самі вінця... Розумію, що в кожної людини є своє щастя на гілочці родоводу, як і в мене... В кожної людини є своє коріння, як і в мене... Моє коріння - вчительського роду.

      В житті багато чого можна пояснити, але є в ньому і багато незбагненного, адже ДОЛЯ любої людини несе в собі таємницю... Я відношусь до тих людей, хто не сам вибирав свою долю, а до тих, кого доля вибрала сама. І вибір цей став справді доленосним... Мій дідусь, ще до війни, був учителем та директором Нижньолипецької початкової школи. Моя мама, закінчивши педагогічне училище, теж певний час працювала учителем початкових класів... Та, на превеликий жаль, ЖИТТЯ вносить свої корективи...як і ДОЛЯ...

     А одного дня я відчула, що продовжувати гілочку вчительського родоводу - моя ДОЛЯ. Недарма в народі кажуть, що письменник живе в своїх книжках, скульптор - у створених ним скульптурах, а вчитель у думках і справах своїх учнів... Щиро вірю, що так воно і є... Своїм пророчим словом вчитель визначає сенс педагогіки на шляху справжньої освіти душі і серця молодого покоління.

      Не кожному випадає мати справу із такими словами, як : МИР, ІСТИНА, МИЛОСЕРДЯ, ПРАВДА, РАДІСТЬ, ЩАСТЯ, СВІТЛО, ВІРА, НАДІЯ, ЛЮБОВ... Тільки з уст того, для кого вони є сенсом життя, ці слова наповнюються глибинним духовним змістом. А ще, педагогічне мистецтво немислиме без натхнення та духовного підгрунтя.

    Вірите, кожного разу йду до своїх студентів, наче вперше...За словами В.О. Сухомлинського, учитель - це вічний експериментатор. Мабуть так воно і є...

      Повсяк час  ведуться численні дискусії про те, якою має бути освіта майбутнього... А сьогодення? Яке воно? Ключовою проблемою педагогіки і психології і надалі залишаються пошуки факторів, що базуються на застосування таких типів технологій, форм і методів навчання, які б забезпечували підвищення рівня знань студентів, зміцнювали їх уміння та навички. Адже. мудрий той, хто знає не багато, а потрібне.

     А. Франс писав:" Мистецтво навчання - є мистецтво пробудити в юних душах допитливість, і потім задовольнити її." Одним з шляхів підвищення пізнавальної активності студентів, їх інтересу до навчання, на мою думку, є використання інформаційних технологій на заняттях.

     Відомо, що сьогодні вчитель не є єдиним джерелом знань...Проте...  Якщо попереднє покоління було поколінням книг, то підростаюче покоління черпає інформацію з інтернету, через відеоряд... Переконана, що сучасний педагог повинен володіти і такими, сучасними, новими технологіями спілкування із студентами. Важливо іти в ногу з часом...Як же зручно показувати презентації Power Point! Використання мультимедійних технологій у навчальному процесі урізноманітнює його, підвищує ефективність засвоєння матеріалу, активізує  контроль знань. Для успішного досягнення поставлених цілей, важливо використовувати різноманітні методи і форми навчання, які можуть бути змінені, в залежності від індивідуальних особливостей студентів.

      Можливо на моїх заняттях не ідеальна тиша...але, кожного разу, відкриваючи двері аудиторії, я йду до своїх студентів неначе вперше... В моїх очах завжди світиться сонце, коли вдивляюсь в очі тих, хто так допитливо дивиться на мене... І що принесе нове заняття, буде залежати тільки від нас, а особливо - від мене.

      Це відчуття і надає сили творити кожний день, залишаючи за порогом життєві проблеми... Тому, заходячи в свою сонячну аудиторію я несу охапку ЩАСТЯ, яке подарувала мені ДОЛЯ... Іду в новий день, щоб відкривати для своїх студентів нові таємниці ЗНАНЬ...та дати можливість розквітнути ще одній квіточці на гілочці іншого родоводу...